58 183 690
64 039 29
info@lastrada.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

Rimini puhkusereisid 2020. a:

Rimini 12 päeva

9.20. juuni

al 319 €

Rimini 2 12 päeva

15.26. juuli

al 389 €

Frasassi karstikoobastik

 Itaalia paistab silma nii imelise arhitektuuri kui ainulaadse loodusega. Apenniini mäestikus, vaid 140 km kaugusel Riminist, Sentino jõe poolt uuristatud kaljulõhes asub hämmastav maa-alune Frasassi karstikoobastiku maailm.  

Pärast lühikese, poolhämara sissekäigutunneli läbimist olge valmis tõeliseks üllatuseks – õige pea seisate „Ancona kuristikus” – Frasassi koobastiku ühes suurimas koopas. Teie ees avaneb hingematvalt sürrealistlik maastik, mille kujundamises on ligi 1,5 miljoni aasta jooksul kaasa mänginud tilkuv vihmavesi. Kuristiku keskel kõrguvad võimsad kahekümnemeetrised stalagmiidid, läheduses hakkab silma tardunud veevooluga lumivalge „Niagra juga” ning „Kristalljärve” ääres paistavad „Haldjate lossi” tornide tipud. Kõige selle keskel tasub hetkeks peatuda ning püüda tajuda end ümbritseva ruumi suurust. Ehk aitab teid sealjuures teadmine, et sinnasamasse koopasse, mille ruumala on üle miljoni kuupmeetri, mahuks hõlpsasti ära näiteks Milano toomkirik.  

Liikudes edasi, viivad käigud teid silmapaistva punakates toonides stalagmiitidest moodustunud „Nõidade lossi” juurde ning ühes koopas leiate oma peade kohal rippumas hiiglasliku „Damoklese mõõga”. Frasassi koobastikus üllatused otsa ei saa! Ringi uidates viivad käigud teid veel põhjaveega täidetud „Suure kanjoni” juurde, „Orelitorude” manu, mille torudest hakkaks justkui õige pea välja voolama muusikat, ning „Küünalde saali”, kus imekaunilt valgustatud järveveest ulatuvad välja tõelisi küünlaid meenutavad stalagmiidid.  

Jalutades selles imelises looduse töökojas, saate imetleda lugematul hulgal geoloogilisi moodustisi, alates õrnadest mineraalsete lasundite kardinatest ning lõpetades massiivsete sammastega. Koobastiku salapärane ja maagiline õhkkond paneb teid märkamatult looma igale moodustisele oma lugu – näib, nagu varjaks lava eesriie veel mõnd karstikoobastiku saladust, kaugemal säraks justkui lumivalgest marmorist Pisa torn ning seal taamal paistab karavanist maha jäänud kahe küüruga kaamel... 

Koobastikku loodud valgustus võimaldab teil nautida pea iga stalaktiidi ja stalagmiidi kauneid värvivarjundeid – säravvalgest ja roosast hallikasvalge ja punakaspruunini. Kõnniteed ja astmed muudavad teie avastusretke lihtsaks ja mugavaks ning teil endal jääbki vaid üle haarata kaasa soe kampsun, kuna sealne temperatuur ei tõuse ka kuumal suvepäeval 14st soojakraadist kõrgemale.  

Frasassi koopad asuvad umbes 2-tunnise sõidu kaugusel Riminist. Hotellist hakkame hommikul sõitma kella 10.00 paiku ning Riminisse tagasi jõuame õhtupoolikul.

Lisainformatsiooni leiate Frasassi karstikoobaste kodulehelt: www.frasassi.com

täiskasvanud ja lapsed:

32 €

(hind sisaldab ka transfeeri hotellist Frasassi koobastesse ja tagasi
16  €)