58 183 690
64 039 29
info@lastrada.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

2018. a:

Veneto

10 päeva

31. august – 9. september

al 369 €

Veneto piirkonna suur ringreis

10-päevane bussireis:
Veneetsia, Murano ja Burano saared, Padova,

Valeggio sul Mincio, Asolo, villa Contarini, park-aed Sigurtà,
Zumelle loss, Dolomiidid, Misurina järv


 

Reisikava:

1. päev
Tallinn Poola

Varahommikul lahkume Tallinnast. Sõidame läbi Läti ja Leedu. Õhtuks jõuame hotelli Poolas.

2. päev
Poola
Tšehhi

Hommikusöök hotellis. Poolast suundume Tšehhi. Ööbime Tšehhi-Austria piiri lähedal asuvas hotellis.

3. päev
Austria
Itaalia

Pärast hommikusööki lahkume hotellist. Meie teekond jätkub läbi imekauni Austria alpimaastiku. Hilisõhtul jõuame Itaaliasse ning seame end sisse hotelli.

4. päev
Verona, Valeggio sul Minvio, park-aed Sigurtà

Alustame Veneto avastamist Valeggio sul Minciost - looduskaunist linnakesest Mincio oru jõe kallastel. Linna kohal mäe otsas kõrgub uhke keskaegne kindlus, mille tornist avaneb maaliline vaade ümbritsevale maastikule. Edasi viib jalutuskäik meid mäeküljele rajatud Sigurtà aeda, võluvasse oaasi, mille värviküllane liigirikkus on otsekui muinasjutust välja astunud. Tulpide, iiriste ja rooside meri, tiigid, järved ja labürindid...

Maitsev toit, hea vein ja lahke külarahvas on läbi aegade Valeggio sul Minciosse rändureid ja kaupmehi meelitanud. Siit olevat pärit kuulsad Itaalia tortellinid – sõlmekese-kujulised täidisega makaronid, mis sümboliseerivad armastuse sõlmi. Soovijatel saavad osaleda tortellinide valmistamise meistriklassis.

Õhtuks jõuame Veronasse – armastuse linna, kus elasid Shakespeare´i aegumatud kangelased Romeo ja Julia. Jalutame mööda UNESCO-pärandisse kantud keskaegseid tänavad ja Adige jõe kaldaid. Vabal ajal on teil võimalus külastada ka kuulsat Julia maja ja üht maailma paremini säilinud amfiteatritest.

5. päev
Villa Contarini, Padova, Polesine piirkond

Alustame hommikut Padovast – kuulsast ülikoolilinnast, kus Kopernik tudeeris, Galilei loenguid pidas ja Casanova ringi seikles. Lisaks sellele on Padova piirkond tuntud suursuguste villade ja imeilusate aedade poolest. Meiegi külastame üht neist kunstilistest, ajaloolistest ja arhitektuurilistest pärlitest, mis on heaks avastusretkeks kogu Veneto kultuuri juurde.

Edasi viib tee meid Polesinesse. Veneetsia lähistel asuv piirkond on tuntud riisipõldude, laguunide, ajalooliste monumentide ja luksuslike villade poolest. Polesine restoranid annavad nii mõnelegi Veneetsia söögikohale silmad ette, ehkki pole pooltki nii turististikad ja võite kindlad olla, et kõik toidud on kohalikest põllusaadustest valmistatud. Lisaks asub Polesine Itaalia pikima jõe Po ääres ja on tõeline kalapüügiparadiis. Külastame Po jõesuu parki ja seal asuvat jõe-ja merekarpide kasvandust ning sööme kohalikest mereandidest valmistatud õhtusööki vee peale rajatud traditsioonilises Polesine majakeses.

6. päev
Asolo, Prosecco, Zumelle loss

Varahommikul sõidame Asolosse, mida peetakse üheks Itaalia ilusamaks külaks, Treviso provintsi kauneimaks pärliks ja saja silmapiiri linnaks. Pea iga nurga pealt avanevad lummavad vaated ümbritsevatele mägedele ja aristokraatliku atmosfääriga tänavad, väljakud ja kohvikud on teinud Asolost kunstnike, poeetide ja muusikute meelispaiga. Linna nimest on tuletatud isegi verb „asolare“, mis tähendab inspireerivat ja lõõgastatavat jalutuskäiku looduses.
Edasi sõidame Valdobbiadene veinipiirkonda, mida peetakse vahuveinide parimaks kasvulavaks ja kust on pärit Prosecco Superiore ehk kõrgeima kvalifikatsiooniga vahuvein, mida loetakse Prosecco absoluutseks koorekihiks. Proovime seda kreemise vahuga kuldkollast nektarit ja tutvume Prosecco valmistamise saladustega.

Õhtuks jõuame Zumelle lossi – kõrgel mäe otsas asuv keskaegne kindlus on täidetud ajastule omasest melust: sepavasara hoobid, pagarite laul ja kauplejate vadin – kõik see jätab mulje tõeliselt elavast ja tegusast keskaegsest külast. Soovijatel on võimalik lossi ajastutruus atmosfääris rikkalikult einestada ning lõbusa pillimängu saatel meelt lahutada.

7. päev
Veneetsia, Murano, Burano

Täna viib tee meid Veneto laguunis paiknevatele Murano ja Burano saartele. Värviliste majakestega ääristatud kanalite ja boheemlasliku meeleoluga Murano on eelkõige tuntud oma kuulsa klaasist käsitöö poolest. Vikerkaarevärvilises Buranos aga on juba sajandeid peent käsitööpitsi kootud, mida isegi Leonardo da Vinci siit Milaano katedraali altari tarbeks ostmas käis.

Pärastlõunal jõuame romantilisse Veneetsiasse, kogu Veneto piirkonna ja võib-olla kogu Itaalia armastatuimasse linna, mis vaevalt et lähemat tutvustust vajab. Gondlid ja kanalid, päikesest sillerdav vesi, kuplid, kaarsillad ja pitsiline arhitektuur – asjata ei peeta linna Aadria mere kuningannaks.

8. päev
Bassano del Grappa, Dolomiidid, Misurina järv
Itaalia
Austria

Hommikul sõidame grappa tehasesse. See viinamarjajääkidest valmistatud brändi on Itaalias levinud digestiiviks, mida juuakse nii hommikukohvi kõrvale kui ka õhtusöögi järel magustoiduks. Soovijatel on võimalik erinevaid grappa sorte maitsta ja grappa valmistamise saladusi õppida.

Pärastlõunal sõidame Cortina d’Ampezzo kuurortisse, mis on ümbritsetud UNESCO looduspärandisse kantud Dolomiidi mäestikust. Siin on peetud Olümpia mänge ja filmitud Bondi filme. Pealtnäha sportilik talikuurort on ühtlasi stiili, glamuuri ja eht-itaalialiku dolce vita sümboliks. Soovijatel on võimalik funikulööriga mäkke tõusta, et pea pooleteise kilomeetri kõrguselt avanevat vaadet nautida.
Edasi sõidame lumistest mäetippudest ümbritsetud peegelsileda veega Misurina jääjärve äärde, mille puhtale õhule on läbi aegade omistatud tervistavaid omadusi. Heidame veel viimased pilgud lummavale alpiloodusele ja jätamegi selleks korraks Itaaliaga hüvasti. Meie kojusõit kulgeb mööda endist marsruuti läbi Austria. Ööbimiseks peatume  hotellis Tšehhi-Austria piiri lähedal.   

9. päev
Tšehhi Poola

Pärast hommikusööki sõidame edasi ning ööseks jõuame meie hotelli Poolas.

10. päev
Poola Tallinn

Meie reisi viimane päev. Pärast Poolat jääb meil veel läbida Leedu ja Läti. Veel veidi ja olemegi tagasi kodus.
 

   

Paketi maksumuses sisaldub:

  
Sõit mugavustega bussis (konditsioneer, video, WC, kuumaveeaparaat)

Eestikeelsed linnaekskursioonid:

Veneetsia
Burano saar
Verona
Padova
Asolo

Majutus 2* hotellides Poolas, Tšehhis ja Itaalias
Kahekohalised mugavustega toad (dušš, WC)
Hommikusöögid iga päev
 

Lisatasu eest:

 
Transfeer Murano ja Burano saartele ja laevasõit Veneetsia kanalitel

35 €

Rahvuslik õhtusöök folkloorses miljöös ja ekskursioon keskaegses külas:

täiskasvanud

38 €

lapsed kuni 10 a k.a

20 €

Õhtusöök mereäärses kalarestoranis

29 €

Prosecco vahuveinide degusteerimine:
täiskasvanud

19 €

lapsed kuni 17 a k.a

14 €

Grappa degusteerimine:
täiskasvanud

9 €

Itaalia ühe suurima park-aia külastus:
täiskasvanud

16 €

lapsed kuni 13 a k.a

14 €

Tortelliinide valmistamise demonstratsioon koos einega

16 €

Villa Contarini külastus:
täiskasvanud

9 €

Funikulööriga sõit Dolomiitides:
täiskasvanud

19 €

lapsed kuni 13 a k.a

16 €

Muuseumipiletid
Reisikindlustus