58 183 690
64 039 29
info@lastrada.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

bussireisid 2018. a:

Toscana 10 päeva

5.14. aprill

al 329 €

Toscana 10 päeva

2.11. august

al 369 €

Toscana ringreis.

10-päevane bussireis:
Siena, Monteriggioni, Volterra,

Elba saar, San Gimignano, Chianti, Firenze,
Lucca, Pisa + Parma.

 

Reisikava:

1. päev
Tallinn Poola

Varahommikul lahkume Tallinnast. Sõidame läbi Läti ja Leedu. Õhtuks jõuame hotelli Poolas.

2. päev
Poola
Tšehhi

Hommikusöök hotellis. Poolast suundume Tšehhi. Ööbime Tšehhi-Austria piiri lähedal asuvas hotellis.

3. päev
Austria
Itaalia

Pärast hommikusööki lahkume hotellist. Meie teekond jätkub läbi imekauni Austria alpimaastiku. Hilisõhtul jõuame Itaaliasse ning seame end sisse hotelli.

4. päev
Siena, Monteriggioni, Volterra

Toscanaga tutvumist alustame Sienast. Linna kitsaste kiviste tänavate ja hoovide rägastik viib meid otse merikarbikujulisele Campo keskväljakule, kus peetakse iga-aastaseid  Palio ratsavõistlusi. Siit vaid kiviviske kaugusel asub Piazza del Duomo väljak, kus massiivse peakatedraali kohal kõrgub must-valge triibuline kellatorn.

Teel Volterrasse teeme vahepeatuse künkaseljal paiknevas Monteriggionis. Linnakest ümbritseva kaitsemüüri tugevad seinad ja tornid moodustavad kivise võru, mis on krooniks lõpututele rohelistele väljadele.

Päeva teisel poolel ootab meid jalutuskäik kunagises etruskide kultuuri keskuses Volterras. Samuti avaneb meil võimalus heita pilk linna vaateplatvormilt Toscana sametistele nõlvadele ja imetleda idüllilist maastikku. Leiame ka aega, et külastada suveniirilette, kus müüakse läbikumavast alabasterist vaase, kujukesi ja muid nikerdisi.

5. päev
Elba saar

Täna ootab meid ees Toscana suurim saar Elba. Parvlaeva tekil seistes tasuks hoida pilku horisondil, kuna saarele lähenemisest annavad märku sadamasse saabuvad arvukad jahid ja purjekad. Juba eemalt märkab silm kalju kohal kõrguvaid vahitorne, mööda kaljuseinu ronivaid maju ja rannal paiknevat kindlustist. Möödudes linnaväravatest ja Medici-aegsest kindlusest, jõuame lõpuks saare pealinna Portoferraiosse. Roosast lubjakivist kulunud trepiastmetega trepp viib Villa dei Mulini juurde, mis oli omal ajal siia pagendatud Napoleoni ametlik elukoht. Soovijad võivad külastada keisri ruume, piiluda raamatukokku või istuda aias ning nautida vaikust ja taevasinist veepinda.

6. päev
San Gimignano, Chianti, Firenze

Päeva esimesel poolel külastame San Gimignanot, mis paikneb iidsel Via Francigena palverännakuteel. San Gimignanot kutsutakse ka keskaegseks Manhattaniks, sest linna tornid moodustavad New Yorgi linnasüdamega sarnase silueti. Pärast jalutuskäiku linnas suundume Firenzesse. Teel peatume veinidegustatsiooniks, et maitsta kuulsat punast Toscana Chianti veini.
Firenzes alustame oma ekskursiooni Itaalia uhkuseks peetava Santa Croce kiriku juurest, kust jalutame mööda looklevaid tänavaid kuni jõuame välja Santa Maria del Fiore peakatedraalini, mida kroonib Brunelleschi projekteeritud suurejooneline kuppel. Samuti hõõrume hea õnne nimel metssea kuju kärssa, kõnnime üle Piazza della Signoria väljaku ja jõuame üle Arno jõe viiva Ponte Vecchio sillani, mida peetakse linna sümboliks. Vabal ajal soovitame astuda kindlasti läbi ühest kohalikest kondiitriäridest ja haarata kaasa pakk krõmpsuvat cantuccini küpsist.

7. päev
Lucca, Pisa

Tänast päeva alustame ekskursiooniga Luccas, mis on rõngana ümbritsetud vanaaegsete linnamüüride ja üheteistkümne bastioniga. Renessansiaegne müür peidab endas kihtide viisi ajalugu. Müüripealne on koduks üle 100-aastastele kastanipuudele, mistõttu pole ka ime, et just see koht on kujunenud välja linnarahva lemmikuks jalutuspaigaks. Vabal ajal tasub ronida aga Guinigi torni, kus 45 meetri kõrgusel kasvavate tammepuude varjus  võib korraks hinge tõmmata ja imetleda ovaalset Amfiteatro turuplatsi, mis on ehitatud kunagise Vana-Rooma amfiteatri asemele. Pärastlõunal külastame Pisa linna. Peatuge hetkeks Santa Maria väravate ees ja nautige vaadet Imede väljakule, kus smaragdrohelisel väljal kõrgub lumivalge katedraalikompleks. Enne teele asumist andke teiegi oma panus viltuse Pisa torni toetamisel ja jäädvustage see kindlasti pildile. Edasi kulgeb meie teekond läbi Apuane Alpide, kust pärineb suhkurvalge Carrara marmor. Õhtul lahkume Toscanast ja suundume Parma poole.

8. päev
Parma
Itaalia
Austria

Poole tänasest päevast veedame  Parmas, Itaalia gastronoomia mekas. Näeme parmesani juustu valmistamisprotsessi ja külastame linna kolme tähtsamat väljakut. Lõunaks soovitame aga proovida prosciutto e melone suupistet, mis on valmistatud õhukeselt viilutatud Parma singist ja küpsest melonist. Päeva teisel poolel jätame hüvasti Itaaliaga. Meie kojusõit kulgeb mööda endist marsruuti. Ööbimiseks peatume hotellis Ungaris või Slovakkias.

9. päev
Tšehhi Poola

Pärast hommikusööki sõidame edasi ning ööseks jõuame meie hotelli Poolas.

10. päev
Poola Tallinn

Meie reisi viimane päev. Pärast Poolat jääb meil veel läbida Leedu ja Läti. Veel veidi ja olemegi tagasi kodus.
 

   

Paketi maksumuses sisaldub:

  
Sõit mugavustega bussis (konditsioneer, video, WC, kuumaveeaparaat)

Eestikeelsed linnaekskursioonid:

Siena
Volterra
Portoferraio (Elba saar)

San Gimignano
Firenze
Lucca
Pisa
Parma

Majutus 2* hotellides Poolas, Tšehhis/Austrias ja Itaalias (mitte ühtegi ööbimist bussis!)
Kahekohalised mugavustega toad (dušš, WC)
Hommikusöögid iga päev
 

Lisatasu eest:

 
Reisikindlustus
Transfeer Elba saarele ja tagasi:

kevadel ja sügisel

35 €

suvel

40 €

Firenze sissesõidu maks (makstakse kohapeal)

10 €

Chianti veinide degusteerimine

19 €

Parmesani juustutootmise tutvustus koos degusteerimisega (makstakse kohapeal)


6 €

Muuseumipiletid