58 183 690
64 039 29
info@lastrada.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

bussireisid 2020. a:

Toscana 10 päeva

1.10. juuli

al 369 €

Toscana ringreis.

10-päevane bussireis:
Siena, Monteriggioni, Volterra,
Elba saar,
San Gimignano, Firenze, Lucca, Pisa,
Chianti venidegusteerimine, Carrara marmorikaevandus,
marmori kaevuri eine, oliivifarmi külastus
 

Reisikava:

1. päev
Tallinn Poola

Varahommikul lahkume Tallinnast. Sõidame läbi Läti ja Leedu. Õhtuks jõuame hotelli Poolas.

2. päev
Poola
Tšehhi

Hommikusöök hotellis. Poolast suundume Tšehhi. Ööbime Tšehhi-Austria piiri lähedal asuvas hotellis.

3. päev
Austria
Itaalia

Meie teekond jätkub läbi imekauni Austria alpimaastiku. Hilisõhtul jõuame Itaaliasse ning seame end sisse hotelli.

4. päev
Lucca, Carrara marmorikarjäär, Pisa

Toscanaga tutvumist alustame Luccast, mis on rõngana ümbritsetud vanaaegsete linnamüüride ja üheteistkümne bastioniga. Renessansiaegne müür peidab endas kihtide viisi ajalugu. Müüripealne on koduks üle 100-aastastele kastanipuudele, mistõttu pole ka ime, et just see koht on kujunenud välja linnarahva lemmikuks jalutuspaigaks. Vabal ajal tasub ronida aga Guinigi torni, kus 45 meetri kõrgusel kasvavate tammepuude varjus võib korraks hinge tõmmata ja imetleda ovaalset Anfiteatro turuplatsi, mis on ehitatud kunagise Vana-Rooma amfiteatri asemele.

Edasi viib tee meid Carrarasse. Sõidame jeepidega Fantiscritti karjääri avastama, kus kaevandatakse hinnatud Carrara marmorit, millest kerkisid paljud hooned juba Vana-Rooma ajal. Ka Michelangelo pidas just Carrara marmorit maailma parimaks ja sõitis alati isiklikult kohale, et oma tööde – seal hulgas ka Davidi ja Pietà – tarbeks laitmatud marmorplokid välja valida.

Päeva teises pooles külastame Pisa linna. Peatume Santa Maria väravate ees, et nautida vaadet Imede väljakule, kus smaragdrohelisel väljal kõrgub lumivalge katedraalikompleks koos kuulsa Pisa torniga. Väljaku ilu annab hästi edasi tõik, et isegi II maailmasõja sõdurid, kellel kästi kõikvõimalikud vahipostidena kasutusel olevad hooned hävitada, olevat Pisa tornist nii võlutud olnud, et otsustasid seda mitte puutuda. Soovijatel on võimalik ka viltuse torni tippu ronida ja kujutleda, kuidas Galileo Galilei seal oma kuulsat eksperimenti läbi viis.

5. päev
Oliivifarm, Monteriggiojni, Siena

Alustame päeva oliivifarmi külastusest, kus kohalik pererahvas tutvustab meile oma oliivikasvatust, jagab põlvkondade viisi edasi antud teadmisi oliivipuude kasvatamise kohta ja räägib, mis meetoditel neist parimat, lausa „vedelaks kullaks“ peetud, neitsioliiviõli valmistatakse, et siis seda kõigi soovijatega degusteerida.

Teel Sienasse teeme vahepeatuse künkaseljal paiknevas Monteriggionis. Linnakest ümbritseva kaitsemüüri tugevad seinad ja tornid moodustavad kivise võru, mis on krooniks lõpututele rohelistele väljadele.

Sienasse jõudnud, viib linna kitsaste kiviste tänavate ja hoovide rägastik meid otse merikarbikujulisele Campo keskväljakule, kus peetakse iga-aastaseid Palio ratsavõistlusi. Siit vaid kiviviske kaugusel asub Piazza del Duomo väljak, kus massiivse peakatedraali kohal kõrgub must-valge triibuline kellatorn.

6. päev
Elba saar

Täna ootab meid ees Toscana suurim saar Elba. Parvlaeva tekil seistes tasuks hoida pilku horisondil, kuna saarele lähenemisest annavad märku sadamasse saabuvad arvukad jahid ja purjekad. Juba eemalt märkab silm kalju kohal kõrguvaid vahitorne, mööda kaljuseinu ronivaid maju ja rannal paiknevat kindlustist. Möödudes linnaväravatest ja Medici-aegsest kindlusest, jõuame lõpuks saare pealinna Portoferraiosse. Roosast lubjakivist kulunud trepiastmetega trepp viib Villa dei Mulini juurde, mis oli omal ajal siia pagendatud Napoleoni ametlik elukoht. Soovijad võivad külastada keisri ruume, piiluda raamatukokku või istuda aias ning nautida vaikust ja taevasinist veepinda.

7. päev
Volterra, San Gimignano, Chianti

Tänast päeva alustame jalutuskäigust kunagises etruskide kultuuri keskuses Volterras. Samuti avaneb meil võimalus heita pilk linna vaateplatvormilt Toscana sametistele nõlvadele ja imetleda idüllilist maastikku. Leiame ka aega, et külastada suveniirilette, kus müüakse läbikumavast alabasterist vaase, kujukesi ja muid nikerdisi.

Seejärel külastame San Gimignanot, mis paikneb iidsel Via Francigena palverännakuteel. San Gimignanot kutsutakse ka keskaegseks Manhattaniks, sest linna tornid moodustavad New Yorgi linnasüdamega sarnase silueti.

Õhtul on kõigil soovijatel võimalus hinnatud Toscana veine degusteerida.

8. päev
Firenze
Itaalia
Sloveenia

Firenzes alustame oma ekskursiooni Itaalia uhkuseks peetava Santa Croce kiriku juurest, kust jalutame mööda looklevaid tänavaid kuni jõuame välja Santa Maria del Fiore peakatedraalini, mida kroonib Brunelleschi projekteeritud suurejooneline kuppel. Samuti hõõrume hea õnne nimel metssea kuju kärssa, kõnnime üle Piazza della Signoria väljaku ja jõuame üle Arno jõe viiva Ponte Vecchio sillani, mida peetakse linna sümboliks. Vabal ajal soovitame astuda kindlasti läbi ühest kohalikest kondiitriäridest ja haarata kaasa pakk krõmpsuvat cantuccini küpsist.

Päeva teisel poolel jätame Itaaliaga hüvasti. Meie kojusõit kulgeb mööda endist marsruuti. Ööbimiseks peatume hotellis Sloveenia-Austria piiri lähedal.

9. päev
Tšehhi Austria Poola

Pärast hommikusööki sõidame edasi ning ööseks jõuame meie hotelli Poolas.

10. päev
Poola Tallinn

Meie reisi viimane päev. Pärast Poolat jääb meil veel läbida Leedu ja Läti. Veel veidi ja olemegi tagasi kodus.
 

   

Paketi maksumuses sisaldub:

  
Sõit mugavustega bussis (konditsioneer, video, WC, kuumaveeaparaat)

Eestikeelsed linnaekskursioonid:

Siena
Volterra
Portoferraio (Elba saar)

San Gimignano
Firenze
Lucca
Pisa

Majutus 2* hotellides Poolas, Tšehhis/Austrias/Sloveenias ja Itaalias (mitte ühtegi ööbimist bussis!)
Kahekohalised mugavustega toad (dušš, WC)
Hommikusöögid iga päev
 

Lisatasu eest:

 
Reisikindlustus
Carrara marmorikarjääri külastus

19 €

Marmorikaevandaja traditsiooniline lõuna

25 €

Oliivifarmi külastus

13 €

Tõus Pisa tornile

23 €

Laevatransfeer Elba saarele ja tagasi

40 €

Chianti veinide degusteerimine:

täiskasvanud

20 €

lapsed kuni 17 a k.a

15 €

Firenze sissesõidu maks (makstakse kohapeal)

10 €

Muuseumipiletid