58 183 690
64 039 29
info@lastrada.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

2018. a:

Liguuria

10 päeva

11.20. mai

al 339 €

Liguuria

10 päeva

14.23. september

al 339 €

Liguuria ja Itaalia Alpid

10-päevane bussireis:
Genova, Sanremo, Portovenere, Trento,

Cinque Terre (Monterosso, Vernazza ja Riomaggiore);
Castello della Pietra, Sarzanello ja Buonconsiglio lossid


 

Reisikava:

1. päev
Tallinn Poola

Varahommikul lahkume Tallinnast. Sõidame läbi Läti ja Leedu. Õhtuks jõuame hotelli Poolas.

2. päev
Poola
Tšehhi

Hommikusöök hotellis. Poolast suundume Tšehhi. Ööbime Tšehhi-Austria piiri lähedal asuvas hotellis.

3. päev
Austria
Itaalia

Pärast hommikusööki lahkume hotellist. Meie teekond jätkub läbi imekauni Austria alpimaastiku. Hilisõhtul jõuame Itaaliasse ning seame end sisse hotelli.

4. päev
Cinque Terre, Portovenere

Esimese sihtpunktini Liguuria avastamise teekonnal viib meid laev. Selleks on Portovenere – Poeetide lahe ääres asuv Dante, Petrarca ja Byroni meelispaik, mille nimigi viitab legendi järgi armastusjumalanna Veenusele.

Edasi suundume Cinque Terresse. Cinque Terre moodustab viis romantilist kaldaäärsest linna, mille UNESCO pärandisse kantud kitsukesed tänavad on üksnes jalakäijate päralt. Meil aga avaneb suurepärane võimalus laevaga mööda mägist rannikut triivida ning Monterossos, Vernazzas ja Riomaggiores värvilisi maju imetleda, päikesega kullatud rannas jalutada ja mõnes ehtitaalialikus restoranis kohalikke mereande maitsta.

5. päev
Genova, rongisõit, Castello della Pietra

Alustame päeva retrohõngulise rongisõiduga. Akendest avanevad kaunid vaated ümbritsevatele orgudele ja Liguuria imelisele rohelusele. Edasi viib teekond meid kõrgele kaljude vahele rajatud mägikindlusesse, mille nimigi on Castello della Pietra – Kiviloss. Võimas vallutamatu kindlus on ehitatud otse kalju sisse ja kõrgunud Genova kohal juba üle tuhande aasta.

Pärastlõunal jõuame Christoph Kolumbuse sünnilinna Genovasse. Itaalia suurim sadamalinn on tuntud oma jõukuse ja UNESCO maailmapärandisse kantud paleede poolest. Ligikaudu 40 toretsevat aadliresidentsi asuvad kõik lähestikku Genova peatänaval ja selle ümbruses, lubades seda õigustatult kutsuda Via Auroraks – Kuldteeks.

Soovijatel on võimalik oma silmaga näha, kuidas valmistatakse kuulsat Genova pestot, kuivõrd üle maailma armastatud basiiliku ja parmesani juustuga kaste on pärit just siit!

6. päev
Sanremo, Sarzanello

Meid ootab lõõgastav hommikupoolik imeilusal Sanremo rivieral, mis jagab rannikut kuulsa Prantsuse Côte d’Azuriga. Kuurort võõrustab igal aastal Sanremo laulufestivali, kusjuures just siin 1951. aastal alguse saanud festival on suurejoonelise Eurovisiooni eelkäijaks! Kaunite mägede ja tüüne sinise mere vahel asuv linn pakub silmailu ja tegevust igale maitsele – palmidega ääristatud promenaad, keskaegne vanalinn, õigeusukirikud, luksusbutiigid ja kuulus Alfred Nobeli villa.

Päeva teises pooles tutvume võimsa Sarzanello kindlusega. Hunnitu vaatega mäe otsa rajatud 180 meetri pikkused müürid peidavad endas kirevat ajalugu ja meiegi saame sellest osa, kui istume iidsete müüride vahele rikkalikku õhtusöögilauda ja laseme hõrgutavatel Liguuria toitudel ja jookidel end sajandite tagusesse aega kanda.

7. päev
Trento, Buonconsiglio

Varahommikul jätame Liguuria rannikuga hüvasti ja võtame suuna Itaalia Alpidesse. Lõunaks jõuame Trentosse. Jalutame renessanslikus vanalinnas ja imetleme selle freskodega kaetud fassaade. Soovijatel avaneb võimalus külastada Trento sümboliks peetud suursugust Buonconsiglio lossi. Kunagine prints-piiskoppide residents koosneb eri ajastutel rajatud hoonetest ja annab suurepärase ülevaate Itaalia arhitektuurist läbi keskaja, renessansi ja baroki. Seinte vahel peituvad haruldased freskod, rikkalik kunstikollektsioon ja põnevad näitused. Balkonitelt avaneb maaliline vaade ümbritsevatele mägedele ja Trentogi paistab justkui peo pealt.

8. päev
Alpid
Itaalia
Austria

Meeleolukad linnaekskursioonid selja taga, on aeg nautida Itaalia Alpide hurmavat loodust. Peegelsiledad türkiissinised alpijärved ja rohelusega kaetud kaljused mäetipud on nagu postkaardilt välja astunud. Aeg näib siin peatuvat ja meiegi sukeldume ennastunustavalt ümbritseva looduse kosutavasse värskusesse.

Viimased sõõmud tervistavat alpiõhku ja jätamegi selleks korraks Itaaliaga hüvasti. Meie kojusõit kulgeb mööda endist marsruuti läbi Austria. Ööbimiseks peatume  hotellis Tšehhi-Austria piiri lähedal.

9. päev
Tšehhi Poola

Pärast hommikusööki sõidame edasi ning ööseks jõuame meie hotelli Poolas.

10. päev
Poola Tallinn

Meie reisi viimane päev. Pärast Poolat jääb meil veel läbida Leedu ja Läti. Veel veidi ja olemegi tagasi kodus.
 

   

Paketi maksumuses sisaldub:

  
Sõit mugavustega bussis (konditsioneer, video, WC, kuumaveeaparaat)

Eestikeelsed linnaekskursioonid:

Genova
Sanremo
Portovenere

Monterosso (Cinque Terre)
Vernazza (Cinque Terre)
Riomaggiore (Cinque Terre)
Trento

Majutus 2* hotellides Poolas, Tšehhis/Austrias ja Itaalias (mitte ühtegi ööbimist bussis!)
Kahekohalised mugavustega toad (dušš, WC)
Hommikusöögid iga päev
 

Lisatasu eest:

 
Reisikindlustus
Laevatransfeer Portoveneresse ja Cinque Terresse (edasi-tagasi):

38 €

Rongisõit panoraamvaadetega ajaloolisel raudteel:

15 €

Pesto kastme valmistamise demonstratsioon degusteerimise ja õhtusöögiga

21 €

Rahvuslik õhtusöök ja ekskursioon Sarzanello lossis.
Lossi broneeritakse ainult meie grupi jaoks.

täiskasvanud

38 €

lapsed kuni 11 a k.a

33 €

Buonconsiglio lossi külastus:
täiskasvanud

18 €

lapsed kuni 14 a k.a

10 €

Laama- ja alpakafarmi külastus Alpides:

19 €

Muuseumipiletid